شبکه کامپیوتری

 

خدمات فناوری اطلاعات، استفاده از تخصص در حوزه مهندسی شبکه کامپیوتری برای راه اندازی شرکت های کوچک و بزرگ و پشتیبان گیری و حفظ اطلاعات می باشد که مهم ترین سرمایه شرکت ها می باشند. خدمات شبکه کامپیوتری تمامی آن چیزهایی است که برای راه اندازی و پشتیبانی و نگهداری شبکه شرکت ها مورد نیاز است. این خدمات شامل راه اندازی زیرساخت های اولیه شبکه از جمله خدمات (پسیو) کابل کشی تا نصب سیستم های کامپیوتری و نصب سرور و خدمات (اکتیو) نصب نرم افزارهای کاربردی سیستم ها تا خدمات تخصصی IT مانند پشتیبان گیری اطلاعات سرور و تامین امنیت و ارتباطات بیرون از شرکت را شامل می شود.

ارائه کلیه خدمات شبکه ​

امنیت شبکه

 جهت جلوگیری از حملات داخلی و خارجی و تامین امنیت شبکه هم به صورت سخت افزاری و نرم افزاری و هم به صورت سخت افزاری در شبکه صورت می‌گیرد تا راه نفوذ هکر ها و خرابکاران اینترنتی به شبکه بسته شود. برخی از خدمات امنیت شبکه عبارتند از:

 • ارائه خدمات مشاوره امنیت اطلاعات و کنترل دسترسی های شبکه
 • ارائه بهترین راحل های نرم افزاری و سخت افزاری  شبکه
 • نصب آنتی ویروس  و مدیریتی یکپارچه با گزارشات مدیریتی
 • پشتیبان گیری دوره ای از  سرور های شبکه (VM Backup)
 • راه اندازی مدیریت کنترل پهنای باند اینترنت
 • نصب و و راه اندازی فایروال

پیکربندی و پیاده سازی شبکه

 • پیاده سازی شبکه را میتوان باتوجه به نیاز شرکت ها به دو صورت شبکه  کابلی و شبکه وایرلس انجام داد. شبکه‌های کابلی از کابل‌ها برای اتصال  کامپیوترها و سرورها موجود در شبکه استفاده می‌کنند.

  نصب و راه اندازی صحیح آنها بسیار مهم است، در غیر اینصورت شبکه کارآیی لازم را پیدا نخواهد داشت.
  نصب شبکه‌های بی سیم یا وایرلس میتواند راحت‌ و ارزان‌ راه اندازی شود.

  این نوع شبکه بندی بیشتر برای شبکه‌های محلی و شبکه‌های گسترده  قابل استفاده می باشد. شبکه وایرلس در حالتی که سیستم‌های شبکه در فواصل دوری از هم قرار داشته باشند گزینه بهتر و مقرون به صرفه‌تری است.

   

مجازی سازی

مجازی سازی شبکه روشی است برای ترکیب منابع سخت افزاری موجود در یک شبکه با هدف استفاده بیشتر از تجهیزات سخت افزاری ومدیریت راحت  ماشین های مجازی

پشتیبانی شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه یکی ازمهمترین فعالیت ما در زمینه شبکه کامپیوتری‌ است. پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری، در حقیقت به مفهوم نگهداری شبکه، مراقبت و رفع ایراد بوجود آمده در قسمت نرم افزاری و سخت افزاری شبکه کامپیوتری است که علاوه به رفع اشکالات شبکه خرابی‌های کامپیوتر هم شامل این خدمات می‌شود.